Soğuk Takvim

Ama tarihsel olarak, özellikle İstanbul'da 4-5-6 Aralık'ın, 1-2-3 ve 7-8 Aralık'a göre soğuk olmaya meyilli olduğunu bilin. * Aralık ayının 9'u ile 12'si arası için takvimler Karakış Fırtınası'ndan bahsediyor.

Responsive image
YAZAR
Sabri Kuşkonmaz
DOSYA BOYUTU
1,62 MB
YAYIN TARIHI
2008
DIL
Türkçe
ISBN
9789758800858

PDF formatında Soğuk Takvim. Sitemizde mobilityweekbg.com adresinde bu kitabın açıklamasını bulabilirsiniz. Ayrıca doğrudan Soğuk Takvim kitabını tarayıcınızdan doğrudan çevrimiçi olarak okuyun. Bağlanın!


Zamanın soğudu bir dünyadan şiirler; dünya oluşumundan elmaya, insana, aşka ve zamanı şimdiye taşıyan atlara değin uzun bir sözler zinciri… “Atların yükselme veya esaret dönemi parıltılarla geçmiştir. Nice kahramanlar dünya tarihinde yerini almıştır. Pegasus kanatlanmış, Burak Hazreti Muhammed’i arşa taşımış, Köroğlu Kırat’ın üstünde Bolu Dağlarını devlet etmiştir. İskender’i Hindistan’a götüren at, genç komutanı gurbette ölümle buluşturmuştur. İspanyol General Kortez, Aztek uygarlığını atıyla çiğneyip geçmiştir. Denize at süren Fatih’in öfkesi okul duvarlarını işgal etmiş çocukluğumuz boyunca. Dadaloğlu sever kıratı belki güzelden önce, yener zaman denen azraili. At üstünde Voltaire okuyan bir Mustafa Kemal görülmüş Şam yollarında. Sonra, Çankırı yolunda odun taşır kasabaya atıyla, kirli kasketli bir gamzade.” Adın adın ilk günkü heyecanla dökülür dilimden adına bir gül adadım adın ilk an gibi eskimeden durur kalbimde adına bir dağ adadım adın ilkinde gibi silinmez dilimden, adına, dünya az gelir adına kırmızı bir elma adadımSayfa Sayısı: 80Baskı Yılı: 2008Dili: TürkçeYayınevi: Kora Yayın 


Sabri Kuşkonmaz - Soğuk Takvim Yazarın Soğuk Takvim kitabı ve tüm kitapları kolnkutuphane'de! Avrupalı kitapseverlerin buluşma noktası kolnkutuphane.de.